Kto je Yeti?

Počuli ste už legendy o zvláštnych obyvateľoch - opičích ľudoch žijúcich v srdci Himalájí ďaleko od zrakov moderného sveta? Že nie? Možno ich iba poznáte pod iným menom. Menom, ktoré sa stalo námetom mnohým filmom a literárnym dielam. Áno reč je o Yetim, legende ktorá je živá snáď už ako ľudstvo samo. Zakladajú sa však tieto ľudové "povedačky" na pravde? Toto necháme na Vašom vlastnom zvážení. Pravdou však je, že zmienky o Yetim sa naprieč históriou objavujú častejšie, ako lekársky predpis na stole dôchodcu. Pre nás je dôkazov dosť na to, aby sme sa pokúsili prísť tejto záhade na korienok. Pustite sa s nami do odhaľovania tajomstva okolo Yetiho ...

Yetiho rodinka

Big-foot

Yetiho americký bratranec si vyslúžil meno Big-foot (áno doslova je to veľká noha) a v prípade že máte šťastie, môžete ho zahliadnuť na severozápade Spojených štátov amerických.

Sasquatch

Takéto meno si od indiánov vyslúžil brat Big-foota pochádzajúci z Kanady. Presnejšie sa za zónu jeho výskytu považuje okolie Britskej Kolumbie čo je oblasť ležiaca severne od oblasti výskytu big-foota.

Alma

Aká by to bola rodinka keby nemala svojho zástupcu aj na euro-ázijskom kontinente. Reč je o Yetiho bratovi - Alme, ktorého domovom sa stal ruský Kaukaz.