Šiesty Živel

Voda, drevo, oheň, zem, kov .. Päť mocných živlov .. existuje však ešte jeden - magicky mocný .. ste to VY. Spoznajte samého seba a rozmaznajte svoje telo i dušu.

Cieľ pobytu: 
Harmónia tela a duše
Kde: 
Vnútrozemie Bali
Na ako dlho: 
6 dní (5 nocí)
Hodnotenie: 
9,2 (z 10)
Cena: 
9 990 € / osoba + letenka
THE KAYON UBUD RESORT ****
Hotel: 

The Kayon Resort je perla ukrytá v srdci Bali. Tento luxusný rezort je ako stvorený pre milovníkov prírody. Je zasadený na 50-tich ároch kamenných kopcov. Obklopený džungľou a zurčiacou riekou. Zatvorte oči. Nadýchnite sa čerstvého vzduchu. A vnímajte ako Vami prenikne fascinujúca spirituálna sila tohto miesta.

Balinézska architektúra a lokálne materiály vytvárajú to pravé čaro. Drevo, kameň, bambus a k tomu miestne umenie. V záhradách objavíte vzácne kvety a ovocie používané pri hinduistických obradoch. Vôňa ylang-ylang, citrónovej trávy, či kvetov frangipani, si Vás podmania.

Unikátne prostredie. Služby na svetovej úrovni. Balinézka pohostinnosť a profesionálny personál.  Mix, ktorý tvorí dušu rezortu. Privítajú Vás ako priateľa, člena rodiny. Budete sa cítiť, ako by ste sem patrili. Vitajte vo Vašom druhom domove.

Ubytovanie: 

Vychutnajte si päť idylických nocí v River Edge Pool Villa.

Vilky sú umiestnené pozdĺž okraja rieky. Z Vašej súkromnej oázy Vás očarí unikátny výhľad na vodopády a roklinu. Ponorte sa do privátneho bazéna a započúvajte sa do zvukov prírody.

O pohodlný spánok sa postará veľká kráľovská posteľ. Priestranná kúpeľňa s vaňou a sprchovým kútom si Vás podmaní. Doprajte si relaxačný kúpeľ s výhľadom ako z rozprávky. Keď zatúžite po troške leňošenia, odpočiňte si na súkromnej terase. 

Denne Vás rozmaznajú čerstvým ovocím a kvetmi. K dispozícii máte služby osobného komorníka, ktorý sa postará o Vaše pohodlie.

Vybavenie hotela: 
 • ▪ Reštaurácia
 • ▪ Bar
 • ▪ Bazén s nekonečným okrajom
 • ▪ SPA centrum
 • ▪ Yoga pavilón
 • ▪ Unikátne mólo nad riekou
 • ▪ Svadobná kaplnka
 • ▪ Salón krásy
 • ▪ Business centrum
 • ▪ Wi-Fi
 • ▪ Unikátne záhrady
 • ▪ Knižnica
 • ▪ Služby práčovne a žehlenia
 • ▪ Služba osobného komorníka
 • ▪ Kyvadlová doprava
 • ▪ Služba organizovania výletov a rezervácie vstupeniek
Stravovanie: 

Stravovanie je pre Vás zabezpečené formou plnej penzie.

KE-PI-TU Restaurant - objavte čaro chutí priamo v srdci rezortu. Na tomto mieste ožijú všetky Vaš zmysly. Očiam učaruje 180 stupňový výhľad. Ušiam rajská hudba prírody. Vôňa skvelého jedla Vás zláka. Každé sústo poláska Vaše chuťové poháriky.

Ráno si pochutnáte na autentických Kayon raňajkách. Obed sa ponesie v znamení ľahkosti a zdravia.

Popoludní si vychutnáte skvelý čaj s balinézskym koláčikom. Večera bude gurmánskym zakončením skvelého dňa. Bude zmesou ázijského, západného a tradičného balinézkeho jedla. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si skvelé jedlo pod úchvatnou hviezdnou oblohou.

Špeciálne: 

Bazén je unikátom hotela. Je zasadený na 10 m vysokom pahorku, priamo pred reštauráciou. Naskytne sa Vám unikátny výhľad ponad koruny stromov. Pod Vami sa budú čnieť ryžové polia a divoká džungľa. Budete sa cítiť, akoby ste plávali v oblakoch.

Puspaka Wedding Chapel (svadobná kaplnka)- Jej názov je odvodený od príbehu jednej veľkej magickej lásky. Kaplnka je začlenená v krásnym prostredí ryžového poľa a džungle. Romantickú atmosféru dotvárajú zvuky rieky. Očarí Vás vôňa kvetinovej výzdoby. Obklopí Vás atmosféra rozprávkovej lásky. A vy si poviete svoje čarovné "Áno".

Ubud - oblasť v ktorej je rezort umiestnený je balinézky poklad. Už názov je odvodený od slova liek. Liečivá a harmonizujúca moc prostredia Vás zláka. Hľadáte duchovnú silu a pokoj? Toto miesto je tou správnou voľbou.

Aktivity: 
 • ▪ jóga
 • ▪ ranné prechádzky po ryžových poliach
 • ▪ originálne balinézke aktivity
 • ▪ jazda na koni
 • jazda na slonovi
 • ▪ jazda na štvorkolke
 • ▪ cyklistika
 • ▪ prechádzky
 • ▪ turistika
 • ▪ popoludňajší čaj
 • ▪ široká ponuka výletov
 • ▪ piknik v džungli
 • privátne výlety
 • ▪ požičovňa bicyklov a áut
 • ▪ balinézky kurz varenia
 • ▪ rafting
SPA: 

Hotelové SPA nesie názov svätej rieky v Indii -  SERAYU. Podľa legiend v tejto rieke pristávali anjeli, aby sa vykúpali. Názov zodpovedá starostlivosti, ktorou Vás budú hýčkať.

Umiestnenie SPA je unikátne. Nachádza sa na 20 m vysokom útese nad riekou, s výhľadom na džungľu. Nájdete tu dve liečebné miestnosti a salón krásy.

Pri masážach ucítite vôňu lokálnych byliniek. V objatí zvukov a krásy prírody budete vnímať každú bunku svojho tela.

Letisko: 

Priletíte na letisko Denpasar Bali Ngurah Rai International Airport.

Rezort je vzdialený asi 80 minút jazdy pohodlným autom od letiska.

Šofér Vás vyzdvihne priamo na letisku.  Zavezie Vás do lona prírody. Vytúžený relax sa môže začať.

Víza: 

Pre tento pobyt je potrebné vízum pre vstup do Indonézie. Vízum Vám vydajú priamo na medzinárodnom letisku pri vstupe do krajiny. Zaberie to iba pár minút.

Budete potrebovať pas platný minimálne 6 mesiacov, dve voľné strany v pase a spiatočnú letenku. Poplatok za udelenie víz je 35 USD. 

YETI extra: 

Zažite spojenie s prírodou. Spoznajte silný a nespútaný živel. Živel, ktorý drieme vo Vás. Vašu vnútornú silu a krásu.

Náš typ:

* Zanechajte všetok stres a problémy na zemi pred nástupom do lietadla.

* Venujte 6 dní iba sebe. Zaslúžite si každú sekundu. Odídete ako nový človek.

 

Yetiho balíček

1.deň: 

Priletíte na Ngurah Rai International Airport. Na letisku Vás bude čakať auto so šoférom. Pohodlne sa usadíte a vychutnáte si 80 minútovú jazdu do samotného srdca Bali.

Po príchode do oázy pokoja si vychutnáte lahodný welcome drink. Nechajte chladný nápoj kĺzať Vašim hrdlom. Osvieži Vás po dlhej ceste. Príjemný a nápomocný personál Vás zavedie k vilke. Vstúpte a nechajte atmosféru pokoja pohladiť Vašu dušu. Vaše srdce nasmeruje kroky priamo na súkromnú terasu. Výhľad Vám vyrazí dych. Ocitnete sa vo svojom súkromnom luxusnom ostrove v objatí džungle.

Ulahoďte svojim chuťový pohárikom zdravou delikatesou. Pochutnajte si na mise čerstvého ovocia, ktoré je pre Vás pripravené. Po dlhej ceste je odpočinok to pravé. Doprajte si uvoľňujúci kúpeľ. Alebo sa ponorte do svojho súkromného bazéna. Váš nezabudnuteľný pobyt sa začína.

Vitajte na ostrove Bohov.

* Po príchode do hotela je nutné sa zaregistrovať ako dočasný rezident. Na recepcii bude potrebné odovzdať pas a arrival card (dostanete pri príchode na Bali). O Vaše doklady sa nemusíte strachovať budú Vám vrátene čo najskôr.

2.deň: 

Začnite svoj deň harmóniou tela a duše. Vykročte do chladivého rána. Zablúďte do strešného Yoga pavilónu. Nechajte prvé slnečné lúče pohladiť Vaše telo počas energizujúcich jogínskych cvikov. Vnímajte seba a svoj dych, každý pohybujúci sa sval Vášho tela. Budete cítiť ako Vás nabíja životná energia. Rannú jógu si zamilujete. Stane sa Vašou súčasťou i po skončení pobytu.

Vašej duši ste dopriali tú správnu výživu. Je čas dodať energiu i Vášmu telu. Pochutnajte si na zdravých a chutných raňajkách v balinézkom štýle. Čerstvé a voňavé suroviny sú tým pravým elixírom života. 

Po raňajkách zažijete niečo špeciálne. Ubud je svätým klenotom všetkých balinézanov. Symbolizuje liečivú silu a uzdravenie. Navštívite posvätný chrám Telaga Waja. Je vzdialený približne 1 km od rezortu. Na vlastnej koži zažijete obrad skutočnej duchovnej sily - Purification or Blessing ceremony. Obrad očistenia alebo požehnania, si obľúbilo veľké množstvo cestovateľov. Prežite tento jedinečný zážitok aj vy.  Štvorhodinový rituál bude pre Vás ako živá voda.

Vyhladli ste? Skvelé. Pripravený je pre Vás obed "a lá nature". Nezamierite však do reštaurácie. Na dobrotách kuchára si pochutnáte v prírode. Usadíte sa do trávy. Nasajete čistý vzduch do plných pľúc. A užijete si skvelý piknik.

Popoludnie sa ponesie v znamení relaxu a rozmaznávania. Čakajú Vás dve hodiny hýčkania v hotelovom SPA. Ešte pred návštevou SPA sme pre Vás pripravili malý bonus. Hodinové poradenstvo s balinézkym odborníkom na harmóniu tela a duše. Pomôže Vám otvoriť čakry, aby mohla vesmírna energia plynulo prúdiť Vašim telom. Poradenstvo Vás obohatí o cenné rady ako vylepšiť svoje zdravie a život.

Po "radách nad zlato" príde vytúžené rozmaznávanie. Uvoľnite sa. A zverte svoje telo do šikovných masérskych rúk. Poddajte sa 60-minutovej tradičnej balinézkej masáži. Kombináciou správnych pohybov a tlaku sa uvoľní všetko svalové napätie. Ucítite vôňu kokosového oleja. Zázvorový olej prehreje Vašu pokožku a stimuluje krvný obeh.

Masáž uvoľní Vaše telo. Je čas postarať sa o Vašu pokožku. Najlepšie indonézske peelingové metódy sa spojili a vytvorili jedinečný rituál. Kúra nazvaná Serayu Scrub je ako bozk pre pokožku.  Špeciálna zmes z kurkumy a ryže zbaví telo odumretých buniek. Hĺbkový peeling telo prečistí. Následne pokožku osvieži a hydratuje jogurtový kondicionér. Rituál vyčistí, vyhladí, omladí a zmäkčí pokožku tela. Budete doslova žiariť.

Na záver dňa plného zážitkov si pochutnajte na ľahkej večeri. Potom sa už iba lenivo natiahnite na pohodlnú posteľ. Budete spať ako v bavlnke. Uspávankou Vám budú zvuky divokej prírody doliehajúce z džungle.

3.deň: 

Vyskúšali ste ráno jógu? Žiada sa Vám naštartovať deň inak? Pridajte sa na rannú prechádzku cez ryžové polia. Vnímajte farby prírody, vône, ktoré Vám skrížia cestu. Načúvajte zvukom, ktoré budú rajskou hudbou pre Vašu dušu. Zhlboka dýchajte a nasávajte 100% čistého kyslíka. Vaše telo Vám poďakuje. Rozľahlé ryžové polia a desiatky kokosových paliem učarujú Vašim očiam. Spoznáte miestnych obyvateľov pri ich ranných činnostiach. Obohatíte sa o poznanie pravého balinézkeho života.

Bali je oáza s mnohými prezývkami. Rajský ostrov. Vznešený ostrov. Ostrov tisícich chrámov. Volajú ho aj "Ráno sveta". Celodenný privátny výlet Vám odhalí jeho skryté poklady. V dopoludňajších hodinách Vás vyzdvihne auto s Vašim sprievodcom. Navštívite niekoľko výnimočných miest.*

Zablúdite do "dedinky umenia" - Mas Village. Miesto, kde sa z dreva stáva umelecké dielo. Drevárski majstri tu vyrezávajú sochy, ktoré zdobia domovy ľudí po celom svete. Učarujú tieto majstrovské diela aj Vám? Ďalšou zastávkou ostaneme pri umení. Bude ale z iného súdka. Privíta Vás Celuk Village. Nazvať by sme ju mohli aj "zlatá a strieborná dedinka". Vychýrené miesto vďaka remeslám zo zlata a striebra. Vaše oči spočinú na šperkoch od výmyslu sveta. Toto je vhodný čas na nákup darčekov pre svojich najdrahších.

Mestečko Denspar Vás ponorí do histórie. Zamierite do Múzea Bali - miesta, kde dejiny ožívajú. Očaria Vás predmety historickej a kultúrnej hodnoty balinézkych predkov. Poriadne sa nadýchnite. Pretože miesto kde zamierite teraz, Vám vyrazí dych. Miesto s obrovskou spirituálnou silou - jeden zo "šiestich divov" balinézkych chrámov. Vitajte v chráme Uluwatu. Toto posvätné miesto je zasadené na 70 m vysokom útese. Rozprestrie sa Vám očarujúci výhľad na indický oceán. Zatvorte oči a nasajte duchovnú silu. Nezabudnite byť obozretní a dávajte si pozor na svoje okuliare. Môže sa Vám stať, že sa ocitnú v rukách šikovných opičiek, ktoré sú súčasťou tohto miesta.

Deň plný zážitkov zakončíte na pláži Jimbaran. Miesto vychýrené chuťami mora. Načúvajte hlasu svojich chuťových buniek. A zablúďte do niektorej z reštaurácií priamo na pláži. Pochutnáte si na vynikajúcich morských špecialitách. Unikátna zmes chutí, vôní a zvukov si Vás podmaní.

*Plán výletu je možné upraviť priamo na mieste tak aby vyhovoval vašim individuálnym potrebám. Ochotný personál rezortu Vám s radosťou poradí.

4.deň: 

Máte chuť trochu sa odviazať? Zažiť niečo výnimočné? Po chutných raňajkách sa vydáte na malé dobrodružstvo. Zažijete priateľstvo človeka a zvieraťa na úplne inej úrovni. Zoznámte sa so zvieraťom, ktoré vzbudzuje obdiv i rešpekt zároveň. Slon Sumatriansky. Naberte odvahu a vysadnite na chrbát tohto úchvatného tvora. Prejdite mu rukou po pokožke a ucítite silu ktorá v ňom drieme. Vychutnajte si krátku dobrodružnú jazdu. Nezabudnite sa poriadne rozhliadať. Výhľad na okolité krásy prírody Vám učaruje. Zvuky divokého vtáctva zanôtia tú správnu melódiu.*

Užili ste si dobrodružstvo? Vynikajúce. Na rade je uvoľňujúce popoludnie v SPA. Tradičnú balinézku masáž už ste vyskúšali. Dnes pôjdeme hlbšie. Na svojom tele ucítite tlak horúcich kameňov. Na pokožke sa Vám rozleje príjemné teplo. Prenikne do každého svalu tela.  Poskytne Vám hlboké uvoľnenie, pocit čistoty a ľahkosti. Horúce kamene vystrieda zmyselná kúra zvaná Latte Srub. Zahalí Vás vôňa kávy. Uvoľní svaly a pošteklí Vaše zmysly. Špeciálna zmes vyhladí pokožku. Je skvelá na odbúranie celulitídy. Vôňu kávy vystrieda zmes hydratačného mlieka a medu. Nezameniteľná kombinácia surovín pre pokožku žiariacu zdravím.

Zdravá večera po dni plnom zážitkov bude skvelým zakončením. Pochutnajte si a oddýchnite na svojich obľúbených miestach v rezorte.

*Nevyhovuje Vám jazda na slonovi? Je možné aktivitu zameniť za jazdu na koni alebo jazdu na štvorkolke.

5.deň: 

Dnešné dopoludnie sme pre Vás pripravili naozajstnú výzvu. Pripravení? Vaša výzva je v znamení "zaslúžte si svoj obed". Zasvätíme Vás do čarov kombinácie chutí, farieb a vôní. Kulinárski majstri Vám odhalia svoje tajné recepty a zručnosti. Naučíte sa, ako pripraviť miestne delikátne pokrmy.